Ryanair

Ryanair


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • Ryanair je najväčšia európska nízkonákladová letecká spoločnosť. Ryanair je priekopníkom low cost lietania v Európe. Sídlo spoločnosti je v írskom Dubline, hlavnou základňou Ryanairu je londýnske letisko Stansted.

   [mashshare]

   Od založenia v roku 1985 sa Ryanair stal vedúcou spoločnosťou na trhu a dnes prevádzkuje viac ako 500 liniek v Európe a v severnej Afrike. Flotilu spoločnosti tvorí viac ako 160 lietadiel typu Boeing 737.

   Ryanair povolenia batožiny

   Každý pasažier Ryanairu má právo na dve batožiny ak predtým zaplatí poplatok (40 eur za 15kg batožinu, 60eur za 20kg batožinu). Ak nechcete platiť, môžete cestovať naľahko len s príručnou batožinou.
   Batožinový limit si môžete pridať ešte aj 4 hodiny pred odletom na stránkach ryanair.com. V prípade nadváhy batožiny sa platí za každý kilogram 20€.

   Ryanair – príručná batožina

   Keďže Ryanair zarába naozaj veľa prostredníctvom rôznych poplatkov, dodržiavanie presných rozmerov príručnej batožiny je naozaj striktné. Ak neviete svoju príručnú batožinu vpratať do rozmerov, ktoré nariaďuje aerolinka máte problém. Tá si vyžaduje maximálne 10kg príručnú batožinu s rozmermi 55cm x 40cm x 20xm. Aj notebook, či kabelka musia byť vo vašej príručnej batožine.

   Poplatky Ryanairu

   Spoločnosť Ryanair je európskym kráľom vo vyberaní poplatkov – okrem poplatkov za odbavenú batožinu si môžete zakúpiť prioritné odbavenie (10 eur), poistenie (15,5eura), sms potvrdenie o lete (1euro), zakúpiť špeciálny ryanairom schválený Samsonite kufor.

   Ku každej letenke sa automaticky prirátava aj poplatok za web checkin (6 eur) a poplatok za nariadenie EÚ zvyšujúce kompenzácie pasažierom 2€. Celkovo tak za letenky, čo najskôr stáli 60 eur zaplatíte aj s letiskovými poplatkami vyše 200 eur.

   Hľadáte lacné letenky Ryanair? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia:
   Kód leteckej spoločnosti: FR
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky: www.ryanair.com
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  Ryanair letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  Najčítanejšie na blogu

   
  © 2024 tripo.sk 50 // 0,448s.