British Airways

British Airways


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • British Airways je národný letecký prepravca Veľkej Británie – kódový názov BA a patrí medzi najväčšie letecké spoločnosti v Európe a na celom svete.

   [mashshare]

   Hlavnými základňami sú letiská Heathrow a Gatwick v Londýne. Pôvodným názvom spoločnosti bol British Overseas Aircraft Corporation, od r. 1974 potom nesú aerolínie dnešnej meno.
   V súčasnej dobe prevádzkuje British Airways viac ako 230 lietadiel typu Airbus, Boeing a RJ a lieta na všetky kontinenty. British Airways je zakladajúci člen aliancie Oneworld.

   Vernostný program

   Vernostný program British Airways sa volá Executive Club. Cestujúci do neho zbierajú míle prelietané nielen s British Airways, ale aj s ďalšími aerolinkami s tzv. codeshare agreement z aliancie oneworld (napr. American Airlines – okrem vnútroštátnych letov v USA, Iberia).

   Limity batožiny

   Cestujúci s British Airways si na palubu môžu vziať jeden kus príručnej batožiny plus notebook, či kabelku. Maximálna hmotnosť odbavovanej batožiny je 23 kilogramov, ktorú možno za príplatok 50 dolárov zvýšiť na 32 kilogramov. Maximálne prípustné rozmery odbavovaných batožín sú 90cm x 75cm x 43cm. Rodičia si so sebou môžu navyše vziať jeden skladací kočík.
   Pri zaoceánskych letoch do USA v triede letenky Y (plná suma) sú u British Airways povolené dve batožiny s maximálnou hmotnosťou 23 kg.

   First Club World (3x 32kg – od 23kg do 32kg za poplatok), Club Europe (2x 32kg – od 23kg do 32kg za poplatok), World Travelller Plus (2x 23kg), World Traveller trieda Y – plná suma letenky (2x 23kg), World Traveller, Euro Traveller (1x 23kg)

   Členovia Executive Clubu s členstvom Gold alebo Silver, Executive Platinum, či Platinum členovia AA Advantage, či Iberia Platinum a Platinum GOld môžu na všetkých letoch cestovať s dvoma batožinami.

   Hľadáte lacné letenky British Airways? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia: oneworld
   Kód leteckej spoločnosti: BA
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky:
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  British Airways letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  Najčítanejšie na blogu

   
  © 2024 tripo.sk 56 // 0,285s.