Lufthansa

Lufthansa


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • Lufthansa – najväčšia európska letecká spoločnosť, podľa počtu prepravených osôb je národný prepravca Nemecka.

   [mashshare]

   Je to piata najväčšia aerolinka na svete, prevádzkujúca lety do 18 domácich destinácií a do 183 medzinárodných v 78 krajinách sveta. Lufthansa má 530 lietadiel so základňami na letiskách vo Frankfurte a Mníchove.

   Má druhú najväčšiu flotilu dopravných lietadiel na svete, ktorú okrem lietadiel Lufthansy tvoria aj Air Dolomiti, Austrian Airlines, Austrian Arrows, bmi, bmibaby, bmi Regional, Brussels Airlines, Edelweiss Air, Eurowings, Germanwings, Korongo Airlines, Lauda Air, Lufthansa Cargo, Lufthansa CityLine, Lufthansa Italia, Lufthansa Regional, Swiss International Air Lines a Swiss European Air Lines.

   Lufthansa je zakladajúcim členom Star Alliance, najväčšej leteckej aliancie na svete (spolu s Thai Airways, United Airlines, Air Canada a SAS – Scandinavian Airlines System).

   Pod spoločnosť patria aj Germanwings, BMI, Austrian Airlines a Brussels Airlines, no Lufthansa má podiely v množstve ďalších aeroliniek po celom svete (napríklad v JetBlue Airways).
   Spoločnosť prevádzkuje flotilu pozostávajúcu z väčšiny lietadiel Airbus – má zároveň objednaných 15 Airbusov 1380.

   Vernostný systém sa volá Miles and More.

   Hľadáte lacné letenky Lufthansa? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia: Star Alliance
   Kód leteckej spoločnosti: LH
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky:
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  Lufthansa letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  Najčítanejšie na blogu

   
  © 2024 tripo.sk 56 // 0,234s.