• Pohľad na Big Ben v noci /

  Londýn (po anglicky London) je úžasnou, pulzujúcou svetovou metropolou – jedným z najznámejších miest na svete. Samotné mesto je centrom kultúry, priemyslu, či financií a je to jedno z najväčších svetových obchodných centier.

  Sprievodca Londýnom

  Britská metropola je spoločne s New Yorkom, Tokiom a Parížom označovaná ako jedno zo 4 najdôležitejších miest na svete – mesto na Temži, ktoré nie je potrebné predstavovať. Nachádza sa tu veľa historických pamiatok, prekrásnych stavieb, palácov a katedrál. Začnime Buckinghamským palácom s prehliadkou strážcov, parlamentné budovu s Big Benom, Tower Bridge v blízkosti bývalého nedobytného väzenia Tower, kde sú dnes uložené kráľovské korunovačné klenoty.

  Ďalej potom môžeme navštíviť Westminsterskú katedrálu, Národnú galériu s obrazmi Tiziana, Moneta či Da Vinciho. Veľkou zaujímavosťou je nesporne nultý poludník, ktorý prechádza hvezdárňou v Greenwich. Pre chvíle odpočinku je ideálny rozľahlý Hyde Park, zábava a skvelý výhľad na obrovskom London Eye, alebo návšteva Madame Tussauds, povestného múzea voskových figurín.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

2 apríla, 2015
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 73 // 0,310s. //