Križovatka sveta - Times Square
Autor: Diego Torres Silvestre
 • Križovatka sveta - Times Square / Autor: Diego Torres Silvestre

  Veľká metropola USA, New York vrhá dlhý tieň na ostatné mestá na svete – globálne finančné centrum, mestská džungľa Manhattanu a bezkonkurenčná umelecká scéna robia z New Yorku jedno z najpríťažlivejších miest na celom svete. Nepokojné mesto žije vo frenetickom tempe, ktoré nemusí každému vyhovovať – každý sa niekam ponáhľa, všade je množstvo ľudí a v tomto vriacom kotli nájdete naozaj všetko.

  New York bol vždy mestom s medzinárodným a multikultúrnym obyvateľstvom. Nájdete tu príslušníkov 170 krajín, ktorí hovoria vyše 130 jazykmi. Rovnako ako milióny prisťahovalcov, ktorí vytvorili New York aký poznáme dnes – kde nájdete vyše 20.000 reštaurácií, 10 000 exkluzívnych obchodov vyše 150 múzeí.

  Epicentrum života v NY bol vždy ostrov Manhattan, ktorý je obklopený ďalšími štyrmi odlišnými mestskými časťami – (Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island) z ktorých všetky majú svoje vlastné charakter a atrakcie.

  Dnes, New York stále zápasí s udalosťami z 11. septembra 2001, kedy USA zažilo najhorší teroristický útok vôbec. Hoci mesto a hlavne jeho obyvatelia nikdy nezabudnú na ten deň, Big Apple nestratilo svoju vitalitu a dnes je všade cítiť novú energiu a nadšenie.

  New York je skvelé miesto pre návštevu kedykoľvek počas roka, aj keď je obzvlášť príjemné na jar a na jeseň kedy sa teploty pohybujú okolo 21 °C. Newyorské zimy bývajú nepredvídateľné, ale nízke teploty prinášajú menej snehu ako na blízkych mestách, zatiaľ čo leta sú horúce a dusné, často trvajúce až do septembra.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 65 // 0,224s. //