Fontána di Trevi v Ríme
  • Rím, hlavné mesto sveta. Kultúrna križovatka, ktorá určuje dianie vo svete už od dôb rímskej ríše je jedným z najnavštevovanejších miest na svete. Naozaj sa netreba čudovať prečo – veď história tu na vás dýcha na každom kroku. Môžete si však vybrať, čo vás v Ríme osloví – či prezeranie tisícročnej histórie, vychutnávanie autentickej atmosféry Talianska, ale prežívanie naozajstných dobrodružstiev v úzkych uličkách Večného mesta.

    Rím každoročne navštívi vyše 20 miliónov turistov, čím sa zaraďuje na tretie miesto v návštevnosti európskych miest (pred ním sú Paríž a Londýn). Desiatky múzeí (Kapitolské, Vatikánske, Galleria Borghese), množstvo kostolov, pamiatok z doby Ríma (Pantheón, Aureliánske hradby, Koloseum, Forum Romanum, či známe rímske katakomby) robia z Ríma skvelú destináciu na spoznávanie na vlastnú päsť.

    Turisti z celého sveta obdivujú nielen zachované pamiatky z obdobia starého Ríma, ale aj renesančné klenoty ako Baziliku svätého Petra, celý Vatikán, či barokovú Fontánu di Trevi a množstvo ďalších architektonických pamiatok.

    Rím: Pamiatky a atrakcie

19 mája, 2015
Naposledy aktualizované:
 
© 2023 tripo.sk 86 // 0,337s. //