Air France

Air France


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • Air France je národná letecký prepravca Francúzska, súčasť Skupiny Air France KLM Group a zakladajúci člen SkyTeam. Air France lieta do 32 destinácií vo Francúzsku a do 185 zahraničných destinácií v 87 krajinách sveta. Globálnymi základňami aeroliniek sú letiská v Paríži – Charlesa de Gaulla a Orly Airport, a letiská v Lyone a v Nice.

   [mashshare]

   Air France je najväčšou európskou aerolinkou podľa počtu prepravených osôb a najväčšou leteckou spoločnosťou sveta podľa ročných tržieb.

   Flotila lietadiel
   Air France prevádzkuje zmiešanú flotilu Airbus a Boeingu a vo svojej flotile má aj najväčšie komerčné lietadlo Airbus A380, ktoré od novembra 2009 lieta na trase ParížNew York JFK.
   Na krátke vzdialenosti napríklad lietadlá z rodiny Airbus A320 na stredné vzdialenosti A318, A319, či A320. Na medzikontinentálne lety využíva lietadlá Airbus A330, A340, Airbus A380, jumbo-jet Boeing 747-400, či Boeing 777-200ER a 300ER.

   Limity batožiny
   Pri Air France sa limity batožiny menia v závislisti od destinácie a triedy vašej letenky. Každá batožina sa však musí zmestiť do limitu 158cm, po spočítaní všetkých rozmerov (výška, dĺžka, šírka).

   Napríklad pre štandardné krátke lety po Európe v triede Voyager máte právo na jeden kus zapísanej batožiny do 20kg s jedným kusom príručnej batožiny do rozmerov 35x55x25cm a jedným príslušenstvom (notebook, kamera, či príručná kabelka)

   Hľadáte lacné letenky Air France? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia: SkyTeam
   Kód leteckej spoločnosti: AF
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky: www.airfrance.com
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  Air France letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  Najčítanejšie na blogu

   
  © 2024 tripo.sk 61 // 1,267s.