Emirates

Emirates


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • Jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich leteckých spoločností sveta pochádza z Spojených arabských emirátov.

   Národná letecká spoločnosť Dubaja je najväčšou aerolinkou Stredného východu, odkiaľ prevádzkuje väčšinu svojich letov. Týždenne vypraví vyše 2400 letov do 111 miest v 62 krajinách sveta.

   Najväčšiu základňu má na medzinárodnom letisku v Dubaji – Emirates tu patrí celý 3 terminál, odkiaľ prevádzkuje aj tri z desiatich najdlhších komerčných letov sveta – z Dubaja do Los Angeles, San Francisca, či Houstonu.

   Emirates sa vyvinuli z dubajskej kráľovskej letky, keď bahranská letecká spoločnosť Gulf Air začala obmedzovať dubajské lety v 80. rokoch minulého storočia.

   Emirates prevádzkuje zmiešanú letku lietadiel Boeing aj Airbus a zaujímavosťou je, že všetky lietadlá sú tzv. wide body. Emirates je známa svojou kvalitou – viackrát bola vyhlásená za najlepšiu aerolinku sveta, či okázalými nákupmi – objednali si napríklad 90 Airbusov A380.

   Batožina s Emirates
   Spoločnosť Emirates ponúka cestujúcim jedny z najštedrjších podmienok pri preprave batožiny – štandardom pri letoch v ekonomickej triede je 30 kilogramový limit. Biznis class cestujúci majú limit 40kg a cestujúci prvou triedou až 50kg zapísanej batožiny. Tieto povolenia neplatia jedine na letoch do USA, Kanady a Brazílie. Pre presné podmienky si skontrolujte kalkulačku na stránke emirates.com.

   Hľadáte lacné letenky Emirates? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia:
   Kód leteckej spoločnosti: EK
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky: www.emirates.com
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  Emirates letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  © 2023 tripo.sk 89 // 0,339s.