American Airlines

American Airlines


Všeobecné informácie
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • American Airlines (AA) je druhá najväčšia letecká spoločnosť na svete podľa prepravených míľ, veľkosti flotily aj tržieb. American sídli vo Fort Worth v Texase.

   Hlavnými prepravnými hubmi sú letiská Dallas/Forth Worth v Dallase, letisko John F. Kennedy v New Yorku, Miami International Airport v Miami a O’Hare International Airport v Chicagu. American sa vyvinula z konglomerátu 82 malých leteckých spoločností vystupoujúcich pod názvom American Airways. V roku 1934 začala spoločnosť lietať pod názvom American Air Lines.

   Od roku 1999 je American Airlines, spoločne s British Airways, Cathay Pacific, Canadian Airlines a Qantas Airways, zakladajúcimi členmi globálnej leteckej aliancie oneworld. Rok predtým sa AA spojila s krachujúcou leteckou spoločnosťou Trans World Airlines (TWA).

   American prevádzkuje najviac Boeingov 737-800 (momentálne v službe 119) a Boeingov 757-200 (106), flotila má priemerný vek 15,3 rokov. Lietadlá American Airlines sú charakteristické svojim zovňajškom – narozdiel od väčšiny lietadiel sú strieborné. Koncom roka však AA uviedli nové logo a s dodávkou moderných lietadiel Boeing Dreamliner skončil aj strieborný zovňajšok lietadiel.

   Limity batožiny

   American Airlines má celkom zložitú štruktúru poplatkov za batožinu. Musíte si ustrážiť najmä vašu destináciu (keďže poplatky sa menia práve podľa nej) a dátum kúpy letenky – keďže AA často zvyšuje poplatky.
   Napríklad za nadváhu batožiny sa platí paušálny poplatok 100 dolárov, (nad 32 kg), ak je batožina nadrozmerná (viac ako 157 cm) platí sa až 200 dolárov
   Do Európy sú poplatky za nadváhu 60$, za nadrozmernú batožinu sa platí 150$.

   Lety v rámci USA, Portorikom a Kanady
   V rámci USA je počet povolenej batožiny len 1ks príručnej batožiny. Za prvú batožinu v batožinovom priestore a platí 25 dolárov, za druhý kus 35 dolárov a za každý ďalší ku batožiny až 150 dolárov.
   Cestujúci v prvej a biznis triede si môžu na palubu zobrať až tri kusy batožiny bezplatne (to isté platí pri prepojovacích letoch British Airways a Iberia).

   Z centrálnej Ameriky, či Karibiku do USA a naspäť
   Dve batožiny zadarmo, 30 dolárov za tretiu batožinu

   Z USA do Európy/Indie a naspäť
   Jedna batožina v batožinovom priestore, 60 dolárov za ďalšiu batožinu.
   Viac informácií o limitoch batožiny nájdete na stránkach American Airlines.

   Hľadáte lacné letenky American Airlines? Využite služby nášho prémiového partnera spoločnosti Pelikán , vďaka ktorému môžete porovnávať stovky leteniek za najlepšie ceny. Pelikán hľadá najvýhodnejšie letenky aj na predĺžený víkend, či na dlhšie obdobie.

   Podrobnosti:
   Aliancia: oneworld
   Kód leteckej spoločnosti: AA
   Hlavné letecké uzly:

   Flotila:
   www stránky: aa.com
  26 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:

  American Airlines letenky

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  © 2023 tripo.sk 99 // 0,370s.