• Cestovanie Rím

  Rím je veľké mesto, kde sa však ľahko vyznáte v hromadnej doprave. Ako základ slúžia dve linky metra – Metropolitana di Roma. Linka A (oranžová) a linka B (modrá). Linky sú spojené v stanici metra Termini (zároveň aj hlavná železničná stanica Ríma), čo je praktické, keďže na Termini končia aj niektoré vlaky z letiska.

  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Rím odporúčame stránky booking.com.

  Termini je preto najrušnejšia stanica a v čase špičky to tu naozaj žije.

  Cesta z letiska
  V Ríme nájdeme dve letiská: medzinárodné letisko Fiumicino, kde lieta väčšina aeroliniek a Ciampino, kde lieta najmä nízkonákladový Ryanair a easyJet. Z letiska Ciampino, kam lieta Ryanair z Bratislavy: do centra Ríma sa dostanete autobusom, ktorý stojí naľavo pri východe z letiskovej haly a ide na stanicu Termini. Cesta trvá asi 45 minút. Lístok si kúpite u vodiča, stojí okolo 4 euro plus batožina.

  Z medzinárodného letiska Fiumicino máte viac možností: premávajú sem vlaky Trenitalia (14 euro za rýchlejšie spojenie priamo na stanicu Termini), alebo 8 eur za pomalšie spojenie (cca 50 minút) na stanicu Roma Tiburtina. Lístky sa kupujú v pokladniciach, alebo v automatických kioskoch.

jún 16, 2013
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 79 // 0,629s. //