• Cestovanie v Barcelone

  Barcelona je veľkomesto s výborným a prepracovaným systémom verejnej dopravy. Aj keď vám odporúčame chodiť čo najviac, Barcelona je naozaj rozľahlá a preto na pláž, či k vzdialenejším pamiatkam určite odporúčame metro.
  Či už potrebujete cestovať na letisko, či do okrajových štvrtí, kamkoľvek vás lacno a pohodlne dopraví metro, autobus, električka, či vlak.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Barcelona odporúčame stránky booking.com.


  Lístky na verejnú dopravu sa kupujú v automatoch na jednotlivých staniciach – ak potrebujete len jeden lístok stojí 1,65€, platí hodinu a môžete naň cestovať po označení v bráne, ktorá vás pustí do priestoru stanice.
  Ak však plánujete cestovať viac ako 3-4 cesty, oplatí sa kúpiť takzvaný T-10 lístok, ktorý si môžete označiť až 10x. ten vás vyjde nepomerne menej – len 8,95€, takže sa oplatí pri viacerých cestách.

  Vlaky metra premávajú každú chvíľu – v špičke každé 3 minúty, neskôr až do polnoci každých 7 minút či viac v závislosti od konkrétnej linky. Metro premáva každý deň do polnoci, v piatok do 2 hodiny v noci a v sobotu dokonca do 5:00.

  Spojenie s letiskom Girona

  V Barcelone nájdete viacero letísk – Ryanair lieta na vzdialené letisko v Girone. Letisko Costa Brava – Girona sa nachádza cca 90 kilometrov severne od mesta, autobusom to trvá 75 minút. Autobusy odchádzajú zo severnej stanice Barcelona Nord, cca každú hodinu v nadväznosti na lety Ryanairu z nástupišťa 28 alebo 29.

  Na letisku sa stanica autobusu do Barcelony nachádza priamo pred letiskovým terminálom. Jednosmerný lístok na letisko stojí 12€, obojsmerný 21€ musí sa kúpiť vopred (nie u vodiča). V Barcelone to je v autobusovej stanici na poschodí, na letisku v Girone priamo v terminálovej budove.

  Spojenie s letiskom El Prat (BCN)
  Spojenie s letiskom Barcelona El Prat je oveľa jednoduchšie – nachádza sa totiž len pár kilometrov od centra mesta a premáva sem dokonca aj verejná doprava vo forme autobusov a vlakovej linky R2. Spojenie s mestom zabezpečujú aj špeciálne autobusy Aerobús, ktoré sú však drahšie ako autobusy verejnej dopravy. Aerobús stojí cca 5€, normálny autobus (napríklad linka 65, ktorá odchádza priamo spred terminálu T2) vás na Plaça Espanya zavezie za 1,45€.
  Obľúbenou formou verejnej dopravy je aj tradičná lanovka v prístave – ako sa volá, ktorá premáva medzi prístavom a kopcom Montuïc, či električka na rovnakom kopci.
  Na vrch Tibidabo nad samotným mestom, kde nájdete obľúbený zábavný park premáva električka a zubačka zo stanice Avenue Tibidabo.

20 februára, 2012
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 78 // 0,985s. //