• Cestovanie vo Viedni

  Letisko vo Viedni

  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Viedeň odporúčame stránky booking.com.

  Letisko Viedeň – Schwechat je vďaka blízkosti k Slovensku častým cieľom našincov. Je to najväčšie a najrušnejšie letisko v Rakúsku. Letisko Viedeň má priame, či nepriame linky so skoro celým svetom.

  Do mesta sa dostanete pohodlne využitím City Airport Train (CAT), ktorý vás zavezie na stanicu Wien Mitte s napojením na systém viedenského metra. CAT premáva každú pol hodinu a cesta trvá 16 minút. CAT je naozaj drahý – spiatočný lístok vás vyjde na 16 euro, jednosmerný na 9 euro. Autobus Eurolines/Slovak Lines do Bratislavy odchádza priamo pred príletovou halou letiska a cestovné stojí 7,7 eura. Lístok si musíte zakúpiť v špeciálnom kiosku na letisku.

  Mestská hromadná doprava vo Viedni
  Viedeň sa môže pochváliť veľmi dobrou sieťou verejnej dopravy – metro, autobusy, široká sieť električiek a výborná prímestská doprava S-Bahn spolu vytvára jeden z najlepších verejných dopravných systémov v Európe.

   

  Ceny lístkov na MHD vo Viedni
  Jednosmerný lístok2,- EUR
  Celodenný lístok (24h)6,70 EUR
  Celodenný nákupný lístok (Wiener Einkaufskarte) platí od 8:00 do 20:005,40 EUR
  Lístok na 48 hod.11,70 EUR
  Lístok na 72 hod.14,50 EUR
  Lístok na 8 dní28,80 EUR
  Týždenný lístok (platí od pondelka do pondelka 9 hod.15,- EUR
  Mesačný lístok45,- EUR

   

  Vlaky vo Viedni
  Ak sa chystáte do Viedne vlakom, nezabudnite si zakúpiť k spiatočnému cestovnému lístku do Viedne aj celodenné cestovanie v MHD vo Viedni. V tomto prípade môžete po celý deň platnosti cestovného lístka cestovať prostriedkami MHD vo Viedni v prvej tarifnej zóne – Kernzone zadarmo. Cestovné Bratislava – Viedeň potom namiesto 11 € stojí 14,60€.

marec 31, 2013
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 80 // 0,522s. //