• Florencia: Cestovanie v meste

  Do Florencie sa môžete dostať buď vlastnou dopravou, autom, či lietadlom. Ak cestujete lietadlom, máme pre vás dobré tipy ako sa dostať z letiska do mesta.

  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Florencia odporúčame stránky booking.com.

  Cestovanie z letiska Peretola Airport do Florencie
  Malé letisko vo Florencii Peretola (lieta sem napríklad Austrian Airlines z Viedne) sa nachádza len 12 kilometrov od centra Florencie.

  Spojenie medzi letiskom a centrom Florencie zabezpečuje Volainbus airport shuttle a autobusová linka ATAF 62. Lístky si môžete kúpiť u vodiča za €4. Cesta trvá cca pol hodinu.

  Cestovanie z letiska Pisa Airport do Florencie
  Letisko v Pise, Galileo Galilei Airport, je jedno z dvoch hlavných letísk v Toskánsku. Lieta sem Ryanair, takže šanca, že práve toto bude vstupná brána do Toskánska aj pre vás je veľmi vysoká. Dopravu medzi letiskom a Florenciou zabezpečuje autobusom spoločnosť Terravision – jednosmerný lístok stojí 10€. Autobusu trvá cesta medzi letiskom a stanicou Santa Maria Novella vo Florencii asi 70 minút. Cestovné lístky si môžete zakúpiť aj online.
  Okrem toho sem jazdia vlaky (z florentskej hlavnej stanice), pričom zo stanice Pisa Centrale (kam vás privezie vlak) sa na letisko dostanete jednoducho kyvadlovou dopravou (od roku 2016 automatickým systémom PisaMover). Odchádza priamo od stanice Pisa Centrale, každých 10 minút za 1,30€.

  Cestovanie vo Florencii

  Florencia je malé a kompaktné mesto. Ak sa sem chystáte a budete bývať v centre, hromadnú dopravu na presun medzi jednotlivými pamiatkami nemusíte riešiť. Všetky sa nachádzajú v pohodlnej pešej vzdialenosti. Vo Florencii premávajú autobusy – lístok stojí 1,2€ a platí 90 minút. Ako v celom Taliansku, aj tu sa lístky kupujú v obchodoch s tabakom – hľadajte symbol T ako tabacchi.

november 22, 2015
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 80 // 0,650s. //