• Cestovanie Miláno

  Miláno: Ako sa sem dostať

  Miláno má dve medzinárodné letiská – Linate Airport a Malpensa airport. Do mesta sa môžete dostať ľahko aj z letiska Orio al Serio, pri neďalekom Bergame, kam lieta napríklad Ryanair (letisko sa nachádza 45 kilometrov východne od Milána).

  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Miláno odporúčame stránky booking.com.

  Malpensa Airport
  Hlavným letiskom Milána je veľké a moderné letisko Malpensa (MXP). Letisko má dva terminály (Terminal 1 pre medzinárodné a medzikontinentálne lety, Terminal 2 pre nízkonákladové aerolinky). Do mesta sa dostanete vďaka Malpensa Express Train, ktorý odchádza každých 30 minút zo stanice, ktorá sa nachádza pred Terminal 1. Cieľová stanica v Miláne je vlaková stanica Cadorna. Cesta trvá 40 minút a stojí 11 euro.
  Autobusové spojenie je o niečo lacnejšie – vyjde vás na 7.5 eura a odchádza každých 20 minút na Centrale Station (alebo pokračuje na letisko Linate). Cesta trvá 40 minút až hodinu, v závislosti na dopravnej situácii.

  Ak sa chcete do mesta dostať čo najskôr, môžete využiť aj taxi – fixná taxa za dopravu z letiska do centra mesta je 85 eur.

  Linate Airport
  Letisko Linate sa využíva najmä pre vnútroštátnu dopravu (základňa novej Alitalie) – najmä vďaka svojej dobrej polohe (nachádza sa len 7 kilometrov od centra mesta).
  Najlacnejšou cestou ako sa dostať do mesta je využiť autobus 73, označený SAN BABILA M1, ktorý vás zavezie na námestie San Babila (metro M1).

  Letisko Bergamo (Orio al Serio)
  Neďaleko mesta Bergamo sa nachádza ďalšie letisko – Milano Bergamo Airport (BGY), ktoré je využívané najmä nízkonákladovými aerolinkami.

  Ako sa dostanete do Milána?
  Vlakové spojenie – vlaky odchádzajú zo stanice Bergamo (kam sa dostanete shuttle busom, či taxi za 10 minút a 1,5 eura) každých 30-60 minút a cesta trvá okolo hodiny. Cestovné vás vyjde na 4 eurá.
  Pohodlnejšiu cestu ponúkajú viaceré autobusové spoločnosti, ktoré odchádzajú priamo spred terminálu letiska v Bergame.

  Napríklad spoločnosť Autostradale, prevádzkuje Orioshuttle – priame spojenie letiska Bergame s hlavnou stanicou v Miláne – Milano Centrale. Cesta stojí 9 eur a trvá hodinu.

apríl 28, 2012
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 81 // 0,561s. //