• Cestovanie v Berlíne

  Berlín má skvelo zorganizovaný dopravný systém verejnej dopravy – cestovať môžete podzemným, či nadzemným metrom (U-Bahn), skvelým systémom S-Bahn, hustou sieťou autobusov, električiek, či po rieke Spréve.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Berlín odporúčame stránky booking.com.


  Celý Berlín a štát Brandenbursko sú rozdelené na tri zóny – A, B a C. Samotné centrum mesta (až po Ringbahn, okružnú železničnú trasu okolo mesta) patria do zóny A. Lístky si tak poväčšinou budete kupovať len pre zóny A a B. Ak by ste sa chceli vybrať aj do okolia mesta, napríklad do romantického Potsdamu, budete potrebovať lístok aj do zóny C.

  Lístky na hromadnú dopravu v Berlíne
  Jednosmerný lístok v Berlíne stojí 2.7€ a platí 2 hodiny od označenia v označovači – ktorý nájdete v staniciach metra, či v autobusoch (platí pre tarifné zóny AB, pre BC je cena 3€, pre AC je cena 3.3€). Cestu môžete prerušiť, či počas dvoch hodín prestupovať koľko potrebujete. Jednosmerný lístok nemôže byť použitý aj na cestu späť.
  V automatoch, či v autobusoch si môžete kúpiť aj takzvaný Kurzstrecke, lacnejší lístok, ktorý platí na menšie vzdialenosti (3 stanice metra/S-Bahn, či 6 staníc autobusom/električkou bez prestupu). Tento lístok stojí 1.6€.

  Dobrou voľbou pri cestovaní je celodenný lístok, ktorý si kúpite v automatoch. Stojí 6,9€ a môžete s ním cestovať neobmedzene až do 3 hodiny nadránom nasledujúceho dňa.
  Lístky sa oplatí kupovať – za týždeň veľmi sporadického cestovania narazíte na revízorov aj viackrát, pokuta za cestovanie na čierno je 40eur.

  Spoznávanie Berlína na bicykli
  Rovinatý Berlín poskytuje cyklistom skvelé možnosti na prepravu po meste – skor všade nájdete veľmi dobré značené cyklocesty, časti chodníkov sú vyhradené cyklistom a mesto robí všetko pre to, aby sa tu cyklisti cítili dobre. V Berlíne zatiaľ neexistuje celomestský program požičiavania bicyklov, aké poznáme z Viedne, či Londýna, no na každom kroku tu sú požičovne, kde si bicykel môžete prenajať za 10 eur na deň.

21 novembra, 2015
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2023 tripo.sk 104 // 0,365s. //