• Vatikánske múzeá

  Vatikánske múzeá tvoria jednu z najobsiahlejších zbierok umenia na svete. Už len samotné budovy múzea – okázalo zdobené paláce Vatikánu sú pamiatkami.

  Pravé bohatstvo sa však ukrýva vovnútri – stáročia zbierok a jedinečných predmetov na jednom mieste. V múzeách nájdete najväčšiu zbierku klasických sôch na svete, či bohatú prehliadku etruského, egyptského, či ranokresanského a renesančného umenia. Samozrejme nesmieme zabudnúť na klenot v podobe Sixtínskej kaplnky, ktorej výzdoba nenechá chladným asi nikoho.

  Základ múzea tvorí zbierka klasických diel, ktorú od roku 1503 vo Vatikáne (Cortile Ottagono) vystavil pápež Július II. Neskorší pápeži pridávali svoje vlastné galérie a múzeá, vďaka čomu sa Vatikánske múzeá stali jednou z najvýznamnejších prehliadok umenia na svete. Budovy pápežského štátu boli zdobené najlepšími umelcami svojej doby – Michelangelom, či Rafaelom.

  Adresa:

  Vatican Museums, Viale Vaticano, 97, 00165 Rome, Italy

  Otváracie hodiny:

  Otvorené denne od 9:00 do 18:00, vstupenky sa predávajú len do 16:00

  Vstupné:

  €14 dospelí; €8 zľavnené vstupné; €4 študenti. Využite vstupné zadarmo poslednú nedeľu v mesiaci (platí aj na vstup do Sixtínskej kaplnky)

24 júla, 2011
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2024 tripo.sk 63 // 0,871s. //