• Fontana di Trevi

  5

  Na Piazza di Trevi nájdete určite jednu z najznámejších fontán na celom svete – nádhernú Fontánu di Trevi. Stavba stojí pred palácom Poli, ktorý akoby vyrastal z kameňa.

  Baroková fontána je najväčšou v meste – má výšku 25,9 metra a šírku 19,8 m –leží na mieste križovatky troch vodných ciest, kde kedysi skončil akvadukt, ktorý zásovoval celý Rím pitnou vodou. Tá sa nazývala studňa Trivio, odkiaľ pochádza aj názov dnešnej fontány.

  Až v 17. Storočí sa na mieste renesančnej studne začali práce na stavbe mohutnej fontány – vytesanej z mramoru. Samotná fontána predstavuje Oceána – boha mora, stojaceho na veľkej mušli.
  Fontána je prvotruiednou turistickou atrakciou – sú dni keď si ju neodfotíte bez množstva ľudí naokolo. Možno aj vďaka legende o hádzaní peňazí – hovorí sa, že keď si k fontáne stúpnete chrbtom a pravou rukou cez pravé rameno do nej vhodíte mincu, tak sa do Ríma ešte vrátite. Ak vhodíte do fontány mince dve, nájdete v Ríme svoju lásku. A keď vhodíte aj tretiu mincu, budete mať v Ríme tiež šťastnú svadbu.
  Denne tak turisti do fontány vhodia vyše 3000 eur.

  Adresa:

  Fontana di Trevi, Via delle Muratte, 9, 00187 roma, Italy

máj 19, 2015
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 53 // 0,698s. //