• Múzeum Louvre

  Múzeum v Louvre (Musée du Louvre)
  Múzeum je možno pre Louvre v Paríži slabý výraz. Je to jedno z najúžasnejších miest na tejto planéte – pocta výtvorom ľudského umu, vynaliezavosti a umeleckej zručnosti. Múzeum sa nachádza v Palais du Louvre, bývalom sídle francúzskej šľachty. Palác sa vyvinul z stredovekej pevnosti, ktorá tu stála už v 12. storočí. Postupne sa v priebehu francúzskej revolúcie premenil na múzeum a pretrvávajúci symbol francúzskej výnimočnosti v umení.

  V Louvre nájdete 8 tématických oddelení (pamiatky starovekého Egypta, Blízky východ, Grécko, Etruské a rímske pamiatky, Islamské umenie, sochárstvo, Dekoratívne umenie, Obrazy a maľby, grafiky a kresby). Vyše 35 000 vystavených predmetov z obdobia antiky, starovekého Egypta, ale aj európskych majstrov renesancie ako Da Vinci, Delacroix, Vermeer, či Rubens. V zbierkach múzea sa však nachádza vyše 380 000 predmetov – Louvre je jedno z najväčších múzeí na svete, najnavštevovanejšie na svete – ročne ho navštívi 8.5 milióna návštevníkov.

  Múzeum v Louvre všeobecné informácie

  Vstup: (jednotlivci bez lístkov): Musée du Louvre, 1st arrondissement – Porte des Lions, Galerie du Carrousel, alebo vstup pri Pyramíde (hlavný vstup do múzea)
  Metro: Palais Royal-Musée du Louvre (Linka 1)

  Múzeum v Louvre otváracie hodiny

  Múzeum je otvorené vo štvrtok, sobotu, nedeľu a pondelok 9:00-18:00; Streda a Piatok 9:00-22:00
  Využite vstupné zadarmo v prvú nedeľu v mesiaci.

  Múzeum v Louvre vstupné
  Štandardné vstupné do múzea je 9.5€, v stredu a piatok medzi 18:00 a 22:00 máte možnosť získať vstupenky len za 6€. Využite vstupné zadarmo v rámci Paris Pass.

  Adresa:

  Louvre, Paríž, Francúzsko

  Otváracie hodiny:

  Múzeum je otvorené vo štvrtok, sobotu, nedeľu a pondelok 9:00-18:00; Streda a Piatok 9:00-22:00 Využite vstupné zadarmo v prvú nedeľu v mesiaci.

  Vstupné:

  Štandardné vstupné do múzea je 9.50€, v stredu a piatok medzi 18:00 a 22:00 máte možnosť získať vstupenky len za 6 eur. Využite vstupné zadarmo v rámci Paris Pass.

11 novembra, 2018
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2024 tripo.sk 62 // 0,565s. //