Zámok spiacej Šípkovej Ruženky, Disneyland Paríž
 • Disneyland Paríž

  Disneyland Paríž je obrovský zábavný park na východnom predmestí Paríža v meste Marne-la-Vallée. Komplex zábavných parkov z dielne štúdia Disney sa nachádza 32 kilometrov od centra mesta a je ľahko dostupný aj verejnou dopravou.

  Disneyland Paríž pozostáva z dvoch tématických parkov (samotný Disneyland Park a Walt Disney Studios Park – takže aj vstupenky sú k dispozícii pre jeden, či oba parky), veľkého nákupno-zábavného centra a 7 hotelov, ktoré sa rozkladajú na ploche 19km2.

  Toto splnenie detského sna bolo otvorené v roku 1992 ako druhý zahraničný Disneyland na svete a je to najnavštevovanejšia atrakcia v Paríži – ročne oba parky navštívi vyše 16 miliónov turistov, čo je viac ako návštevníkov Louvre.

  Samozrejme Disneyland si najviac vychutnajú malé deti, ale aj dospelí nájdu v tejto ríši komercie a fantázie niečo pre seba.

  Ako sa sem dostanete
  Disneyland Paríž je ľahko dostupný vďaka blízkej železničnej stanici Marne-la-Vallée – Chessy. Sem premávajú nielen prímestské vlaky RER (červená linka RER A4), ale aj rýchlovlaky TGV (z parížskej stanice Gare du Nord, či bruselskej Brussels-South, alebo aj z London St.Pancras, ale aj z parížskej stanice Gare de l’Est). Rovno z letiska Charles de Gaulle sem premávajú vlaky TGV. Z letiska to trvá cca 10 minút, z Paríža cca 30 minút.

  Ubytovanie Disneyland Paríž

  Ak sa do Paríža chystáte len kvôli Disneylandu, oplatí sa vybrať si jeden z tématických hotelov priamo v komplexe. Tzv. Disney Hotels ponúkajú najdrahšie ubytovanie, no máte to najbližšie k jednotlivých atrakciám a v cene už je aj vstupné do parku. Ceny sa v tých lacnejších Disney Hoteloch pohybujú od 300€ za noc vyššie (Disneyland Hotel, Disney’s Hotel New York, Disney’s Newport Bay Club, Disney’s Sequoia Lodge, Disney’s Hotel Cheyenne, Disney’s Hotel Santa Fe a Disney’s Davy Crockett Ranch). Preto sa oplatí popozerať po lacnejších alternatívach napríklad na stránke booking.com – vhodnou alternatívou môže byť obľúbený trojhviezdičkový hotel Explorers at Disneyland®, kde sa ubytujete už od 120€ na noc pre 4 osoby.

  Adresa:

  Disneyland Railroad, 77700 Marne la Vallee, France

  Otváracie hodiny:

  Disneyland sa väčšinou otvára o 10:00, záverečná je o 21:00. V niektoré dni platí pre Disneyland Park predĺžená doba otvorenia do 23:00, Walt Disney Studios je otvorená do 19:00 po všetky dni.

  Vstupné:

  Magická ríša fantázie je naozaj drahá. Aktuálne ceny vstupeniek: 1 dňová vstupenka stojí 63€, deti od 3-11 rokov zaplatia 57€. (ceny platia na sezónu do 7.novembra 2014). Vstupné na dva dni vás vyjde na 137, resp. 126€, tri dni 165€ a 153€. Ceny sú k dispozícii na oficiálnej stránke.

3 mája, 2017
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2024 tripo.sk 63 // 0,654s. //