• Výlet do Paríža

  Náš výlet do Paríža sa ako obvykle začal hľadaním lacných leteniek. Letenky sme našli, avšak náš prílet do Paríža bol až vo večerných hodinách. Keďže sme sa celkom obávali ako to bude s neskorým checkinom z letiska sme naozaj utekali do hotela.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Paríž odporúčame stránky booking.com.


  Letisko Orly je naozaj celkom ďaleko od centra Paríža – hromadná doprava v meste – najmä kombinácia vlakov RER a metra vás však dostane všade.

  Prvý deň v Paríži

  Prvým problémom bola kúpa lístkov Paris Visite – keďže naša angličtina pani za okienkom nič nevravela a tvárila sa naozaj kyslo, musel som zapojiť svojich pár naučených fráz vo francúzštine. To už kyslý výraz tváre pominul a my sme konečne dostali lístky na dopravu.

  Cesta z letiska bola bez problémov – v metre stačí sledovať informačné tabule, a na hlavných prestupných staniciach (ako napríklad Gare du Nord) sa nestratiť. Tam je väčšinou trošku sťažená orientácia, najmä pre množstvo ľudí.

  Do hotela – Beauséjour Montmartre, neďaleko slávneho Montmartre sme došli v celkom neskorej dobe – až cca o 22:00. Na recepcii to však nebol žiadny problém, takže sme sa ubytovali a vyrazili na večerný Montmartre.
  Mimochodom hotel vyšiel na 75€ za noc pre dve osoby, bez raňajok (tie sú podľa môjho názoru v Paríži zbytočné – však ste v gastronomickom raji) a bol naozaj slušný, s príjemným kľudom a blízko metra, či obchodov, reštaurácií á a kaviarní.

  Večerný Montmartre je magický – vysvietená Eiffelovka, množstvo ľudí v uliciach, len tak sa prechádzajúc. Naozaj príjemná atmosféra.

  Montmartre večer, či v noci musíte určite navštíviť. Na druhý deň smerovali naše kroky do centra – lákalo nás toho veľa – Eiffelovka, Notre Dame, Latinská štvrť, múzeum Louvre.

  Druhý deň výlet v Paríži: Louvre a nákupy

  Naša cesta začala na Place de la Concorde – námestí Svornosti. Na námestí sa nachádza zastávka metra Concorde, takže sa tam dopravíte naozaj ľahko. Ráno tu môžte pozorovať parížsku dopravnú špičku, či piknikujúcich domácich v záhradách Tuileries. Keď prejdete záhrady, cez Arc de Triophe du Carousel sa dostanete k veľkej pyramíde, hlavnému vstupu do múzea v Louvre. Tam vás určite zarazí množstvo ľudí, ktorí tu neobdivujú nádhernú architektúru Napoleonovho nádvoria. Čakajú totiž na vstup do múzea a stoja pred vami. Ak sa chystáte do Louvre, príďte preto čo najskôr a pripravte sa na čakanie.

  Parížsky Louvre
  Čakanie sa vám však určite oplatí – Múzeum Louvre je jedno z najúžasnejších miest na svete – pocta ľudskému umeniu a genialite, zbieraná po tisícky rokov. Určite nevynechajte zbierku egyptských artefaktov, či malieb. Čo určite môžete vynechať je Mona Lisa – maličký obrázok, kde sa tlačia stovky nadšených Japoncov, či Američanov stačí vidieť z diaľky.
  Pripravte sa únavu a bolesť nôh – Louvre si to zaslúži, my sme tam strávili skoro pol dňa a aj tak sme nevideli všetko.

  Aby sme však priniesli do našich životov aj trochu komercie, po Louvre sme navštívili Forum Les Halles a priľahlé uličky. Forum Les Halles je jedno z najväčších nákupných centier v Paríži, nachádza sa len pár metrov od Louvre v podzemí. Nájdete tu množstvo obchodov, kiná a prevádzky rýchleho občerstvenia a v okolitých uliciach ďalšie obchody (blízko nájdete aj Centre Georges Pompidou, takže ak máte radi modernú architektúru prejdite sa).

  Ak by vám histórie a umenia nestačilo, stačí prejsť Pont Neuf a Seinu a dostanete sa do najstaršej časti Paríža s chrámom Notre Dame.

  My sme však od únavy už príliš nevládali a naše kroky preto viedli späť do hotela. Na druhý deň nás čakala rieka, Latinská štvrť a slečna Eiffelovka.

  Nasledujúca stránka

21 apríla, 2014
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 71 // 0,244s. //