• Canary Wharf

  0

  Ak vás zaujíma moderná architektúra a mrakodrapy, jednou z najlepších možností ako vidieť živé biznis centrum je navštíviť Canary Wharf. V druhom najvýznamenejšom finančnom centre mesta (po štvrti City) nájdete jedny z najvyšších budov vo Veľkej Británii, sídla bánk, či veľkých korporácií.

  Samotná štvrť Canary Wharf má veľmi zaujímavú históriu – priamo v jednom z meandrov rieky Temže sa nachádzali doky West India, svojho času najrušnejšie doky na celom svete. Dôležité centrum obchodu a prepravy s množstvom skladov a zariadení pre prepravu tovaru sa po utlmení prepravy na rieke v 80. rokoch zmenilo na najväčšie stavenisko v celom Londýne – s novými možnosťami bývania, nadzemnou železnicou Docklands Light Railway, či predĺžením linky metra Jubilee.

  Vďaka tomu sa v tejto časti mesta vytvorilo skoro 100 000 nových pracovných príležitostí a Canary Wharf patrí medzi najmodernejšie časti mesta – zážitkom je už len príchod do Canary Wharf, vďaka ultramodernej stanici metra, ktorá sa radí medzi najvýstavnejšie v celom Londýne. V štvrti nájdeme aj tri dominantné mrakodrapy One Canada Square, druhú najvyššiu budovu vo Veľkej Británii a susedné Citigroup Centre a HSBC Tower.

  Adresa:

  Canary Wharf, Poplar, Greater London E14, UK

október 20, 2011
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 50 // 3,457s. //