• Westminsterský palác

  4

  Westminsterský palác je sídlo parlamentu Spojeného kráľovstva, stretávacím miestom pre obe komory – House of Lords aj House of Commons. Je jedným zo symbolov demokracie a zároveň jedným zo symbolov celého Londýna.

  Spolu s blízkym Westminster Abbey a Saint Margaret’s Church je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Parlamentný palác sa nachádza na brehu rieky Temže, v londýnskej štvrti Westminster.

  História Westminsterského paláca
  Prvý kráľovský palác stal na tomto mieste už v 11. storočí – odvtedy bol Westminster nepretržite primárnou rezidenciou panovníka v meste. Palác bol zničený veľkým požiarom v roku 1512 – potom slúžil členom parlamentu na stretávanie sa.
  Budova bola viackrát prestavovaná, no dnešná podoba je výsledkom masívnej prestavby v štýle anglickej gotiky po ďalšom požiari v roku 1834.
  Palác tak získal vyše 1100 miestností, ktoré sú symetricky umiestnené okolo dvoch nádvorí. Stavba trvala vyše 30 rokov – od 1840 – 1870.

  Dnes je so svojimi ikonickými vežami palác jedna z najnavštevovanejších atrakcií v Londýne. Určite poznáte slávnu Clock Tower, pomenovanú Big Ben po najväčšom zvone s vyše 7 metrov veľkými hodinami. A to je len naozaj časť Westminsterského paláca.

  Ako sa dostať k Westminsterskému palácu
  Najbližšia zastávka metra je Westminster, kam jazdia 3 linky Circle, District a Jubilee.

  Adresa:

  Westminster Palace, Westminster, London SW1A 0, UK

máj 19, 2015
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2017 tripo.sk 50 // 0,720s. //