• Výlet do Barcelony

  V prvom rade jedna rada. Výlet do Barcelony je skvelý nápad, no aj pár dní je na tak skvelé mesto ako je Barcelona ukrutne málo. Ak sa sem chystáte od mája do októbra určite aspoň deň strávite pri mori na jednej z príjemných mestských pláží, takže na spoznávanie mesta si určite nechajte aspoň 3 dni.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Barcelona odporúčame stránky booking.com.


  Ak uvažujete o výlete do Barcelony, tieto veci by ste určite nemali vynechať:

  1. Gaudího Barcelona: Asi prvá vec, ktorú musíte vidieť v meste. Okázalá Sagrada Familia, malebné Casa Batló, či La Pedrera (Casa Milà). Odporúčame najprv Sagradu (rovnomenná stanica metra) a potom smer na ulicu Passeig de Gràcia, kde nájdete obidve známe stavby od Gaudího. Okrem toho však v meste zanechal aj ďalšie stavby: napríklad Casa Vicens s výnimočným interiérom, či Park Guell s krásnym výhľadom na celú Barcelonu.
  2. Gotická Barcelona: Staré mesto Barcelony, kľukatá štvrť Barri Gòtic tvorí úžasný kontrast s pravidelnými ulicami novších štvrtí Eixample. Barri Gòtic by ste ani v meste nehľadali, no je tu – priamo pri mori a práve táto štvrť bola po stáročia centrom mesta. K najzaujímavejším miestam patrí katedrála, no určite sa nechajte viesť smerom k moru, alebo sa pokojne straťte v úzkych uličkách, kde sa život po stáročia príliš nezmenil.
  3. Rambla a Plaça de Catalunya: Aj keď je Rambla jednou z najznámejších ulíc v meste, nič sa vám nestane ak túto naozaj turistami preplnenú časť mesta obídete. Je to ulica plná turistov, len čakajúca na vašu peňaženku. Priamo na Ramble však nájdete krásny a autentický trh Boqueria, ktorý za návštevu určite stojí. Plaça de Catalunya je jedno z hlavných námestí v meste a výborný prestupný uzol, takže sa mu určite nevyhnete. V okolí nájdete množstvo pascí na turistov – napríklad obrovský obchodný dom El Corte Inglés.
  4. Olympijská Barcelona: Olympiáda v roku 1992 výrazným spôsobom zmenila mesto. Dá sa povedať, že stvorila Barcelonu tak ako ju poznáme dnes. Vďaka olympiáde sa vytvorili pláže, masívny športový komplex na hore Montjuic a Poblenou (nová dedina), kedysi zanedbávaná štvrť pri mori, sa stala výstavbou olympijskej dediny a prístavu vyhľadávanou štvrťou. Určite neobíďte Montjuic so známou lanovkou a olympijským areálom odkiaľ budete mať Barcelonu ako na dlani.

3 marca, 2014
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 68 // 0,320s. //