• Sagrada Família

  Večne nedokončená bazilika Svätej rodiny v Barcelone je posmrtným pomníkom architektonického génia Antonia Gaudího. Chrám sa začal stavať v roku 1882 a aj napriek moderným technológiám bude trvať najmenej do roku 2026 kým sa Sagrada Família dokončí presne podľa plánov architekta.

  Je budovaná v štýle stredovekých katedrál s použitím jedinečného Gaudího dizajnu a kresťanskej symboliky. Svojou výškou a masívnosťou sa ešte pred dokončením stala dominantou mesta Barcelona. Od roku 2005 sú fasáda zrodenia a hrobka, rovnako ako ďalšie Gaudího diela, spoločne zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

  Gaudí na stavbe pracoval posledných 15 rokov svojho života – do roku 1926. Odvtedy práce aj vďaka moderným počítačom, postupujú rýchlejšie.
  Sagrada Familia je dnes najnavštevovanejšou pamiatkou v Barcelone, symbolom mesta a neodmysliteľnou súčasťou panorámy. A to aj napriek tomu, že najvyššia veža ešte nie je vôbec dokončená – tá bude merať až 170 metrov a bude zakončená masívnym krížom ako symbolom kresťanstva.

  Adresa:

  Sagrada Familia, Carrer del Guadiana, 13, 08014 Barcelona, Spain

2 septembra, 2011
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2024 tripo.sk 60 // 0,275s. //