• Kedy ísť do Benátok

  Benátky môžete navštívi celoročne – v zime vás môže prekvapiť nepríjemná hmla, acqua alta – známa vysoká voda, čo občas zatopí celé mesto, v lete zase nepríjemný zápach kanálov.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Benátky odporúčame stránky booking.com.


  Najmenej turistov nájdete v Benátkach práve v zime – v januári je mesto skoro vyľudnené. Naopak február, so slávnym karnevalom vám o Benátkach nepovie skoro nič – všade, najmä cez víkendy sú masy ľudí.

  Marec a apríl v Benátkach bývajú chladnejšie, no sú to výborné mesiace na návštevu – turistov je menej a ceny ubytovania sa vďaka tomu držia na prijateľnej úrovni. Za najlepší mesiac na návštevu Benátok sa však považuje máj – vtedy je v meste príjemné počasie, bez horúčav a aj napriek nemožnosti kúpania na plážach v Lido je máj naozaj skvelým.
  Jún a júl v meste sú charakterizované teplom, nepríjemnými vlnami horúčav a množstvom podujatí, ktoré do mesta lákajú ešte viac turistov.

  A auguste sa množstvo domácich vyberá na vlastnú dovolenku, takže ak zablúdite do rezidenčných štvrtí, môžete byť prekvapení ľudoprázdnoťou. Viacero obchodov je vtedy zatvorených, čo sa spolu s vysokou sezónou môže odzrkadliť na vysokých cenách za ubytovnanie (v Benátkach je však ubytovanie drahé skoro vždy).

  Na konci augusta začína známy Benátsky filmový festival a väčšina luxusných hotelov má vtedy najlepšie obdobie – sú úplne vypredané. Jeseň v Benátkach vás môže kedykoľvek prekvapiť náhlou búrkou a prítomnosťou komárov. Na tých sa treba pripraviť. Október a november sú už chladnejšie a pokojnejšie mesiace – Benátky sa v zime stávajú znovu pokojným talianskym mestom.

18 júna, 2011
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 70 // 0,300s. //