London Stansted Airport
 • Stansted (Letisko Stansted London) je jedno z piatich londýnskych letísk (Heathrow, Luton, London City, Gatwick). Nachádza sa v grófstve Essex, severne od Londýna (medzi Londýnom a Cambridge).

  Je to tretie najvyužívanejšie letisko v Británii a v Londýne. Stansted je základňou hlavne pre nízkonákladové aerolinky – najväčšiu základňu tu má Ryanair a Easyjet.

  Letisko Stansted má len jeden terminál a tri satelitné terminály, kde sa nachádzajú len odletové brány.

  Budova letiska bola vytvorená svetoznámym architektom Normanom Fosterom, ktorý je zodpovedný aj za množstvo známych budov v Londýne.

  Cesta z letiska Stansted do Londýna
  Priamo pod letiskovým terminálom sa nachádza Stansted Airport railway station, odkiaľ máte vlakové spojenie s Cambridge, Leicester a do oblasti Midlands každých 60 minút.
  Stansted Express spája letisko so stanicou v Londýne – Liverpool Street station každých 15 minút. Jazda trvá 45 min až hodinu. Express Class Single stojí 20 libier, spiatočný lístok vás vyjde na £26.70.

  Letisko Londýn Odlety & Prílety online


  Mapa letiska

25 februára, 2013
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Ostatné letiská:
MUC · IAH · LAS · JFK · LPA · SVO · BUD · SFO · FLR · MAN · HND · BGY · PHX · TPS · DUS · AMS · LGW · ICN · PHL · BKK · TPA · AGP · ZRH · KBP · VCE · OPO · MXP · MCO · PMI · TXL ·
© 2023 tripo.sk 83 // 0,327s. O tripo.sk Reklama Kontakt