London Stansted Airport

London Stansted Airport

 • Sprievodca Londýn
 • Ubytovanie na letisku (STN)
 • Prenájom auta
 • Letenky
  • Stansted (Letisko Stansted London) je jedno z piatich londýnskych letísk (Heathrow, Luton, London City, Gatwick). Nachádza sa v grófstve Essex, severne od Londýna (medzi Londýnom a Cambridge).

   Je to tretie najvyužívanejšie letisko v Británii a v Londýne. Stansted je základňou hlavne pre nízkonákladové aerolinky – najväčšiu základňu tu má Ryanair a Easyjet.

   Letisko Stansted má len jeden terminál a tri satelitné terminály, kde sa nachádzajú len odletové brány.

   Budova letiska bola vytvorená svetoznámym architektom Normanom Fosterom, ktorý je zodpovedný aj za množstvo známych budov v Londýne.

   Cesta z letiska Stansted do Londýna
   Priamo pod letiskovým terminálom sa nachádza Stansted Airport railway station, odkiaľ máte vlakové spojenie s Cambridge, Leicester a do oblasti Midlands každých 60 minút.
   Stansted Express spája letisko so stanicou v Londýne – Liverpool Street station každých 15 minút. Jazda trvá 45 min až hodinu. Express Class Single stojí 20 libier, spiatočný lístok vás vyjde na £26.70.

   Letisko Londýn Odlety & Prílety online


   Mapa letiska

  február 25, 2013
  Naposledy aktualizované:

  Hľadáte ubytovanie?

  Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


  Ostatné letiská:
  OAK · MIA · ATL · RAK · EDI · BDS · VCE · LGW · IAD · ALC · ORD · STN · DFW · CDG · MCO · NCE · SFO · ARN · MUC · SYD · KBP · PHL · BGY · BTS · ZRH · GVA · LPA · CLT · CRL · PEK ·
  © 2017 tripo.sk 63 // 0,499s. O tripo.sk Reklama Kontakt