Pohľad na Ostuni
Autor: www.itaturismo.it
  • Ostuni, malebné mestečko v regióne Apúlia vo výbežku talianskej čižmy si vyslúžilo prezývku “Biele mesto” pre oslňujúcu belosť domov v starom meste omietnutými vápnom. Ostuni tak vzdialene pripomína Santorini, s ktorým mesto spája aj poloha s výhľadom na blízke more.

    Mesta sa rozprestiera na vyvýšenine, cca 300 metrov nad morom s výhľadom na Jadranské more s belostnými plážami kam len dohliadnete.

    Ostuni si tak pýta vašu pozornosť – k plážam pridajte nekonečné lány olivovníkov a vinnej révy a nebudete chcieť odísť. Ostuni má všetko pre skvelú dovolenku – históriu, tyrkysové more, krásne pláže a skvelé jedlo.

    Čo vidieť v Ostuni
    Okrem samotného mesta, ktoré je ako stvorené na prechádzky, nájdete neďaleko aj jaskynný systém Castellana (Grotte di Castellana), ktoré patria medzi najväčšie v celej Európe. Jaskyne, dlhé asi 1,2 km sú prístupné so sprievodcom a sú opradené legendami. Nad jaskyňami je vyhliadková veža a speleologické múzeum. Vo Fasane je možné navštíviť Zoosafari s delfináriom, kde chovajú okolo 600 exotických zvierat.

február 27, 2014
Naposledy aktualizované:

Ostuni: hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2018 tripo.sk 48 // 0,412s. //