Lufthansa zavádza nové poplatky: 5€ za platbu kartou

Letecké spoločnosti Lufthansa Group (Lufthansa, Austrian Airlines, BMI, Brussels Airlines a Swiss) začnú od 2.novembra vyberať nové poplatky – poplatok za platenie kartou. Na domácich letoch odlietajúcich z Nemecka, Belgicka, Fínska, Veľkej Británie, Holandska a Švajčiarska si priplatíte za jednosmernú letenku 5€, pri európskych letoch 8€ a pri medzikontinentálnych letoch dokonca 18€.

Lufthansa s k tomu kroku uchýlila kvôli zvyšujúcim sa poplatkom kartovým spoločnostiam a zvýšeným podovodom pri platení platobnými kartami. Plateniu poplatkov sa samozrejme dá vyhnúť platením priamo na účet cestovnej kancelárií, alebo predajcovi leteniek – tu však musíte počítať so samotnými poplatkami za vystavenie letenky, ktoré napríklad u pelikan.sk predstavujú okolo 16€.

Naposledy aktualizované

Marek
Marek

Marek sa už 20 rokov venuje digitálnemu marketingu a cestovanie je jeho druhá profesia. Letel do Ria de Janeira za 300 €, do New Yorku viackrát za rovnakú cenu, či do Barcelony zadarmo. Má pod palcom cestovateľské weby: tripo.sk, newyorkcity.sk, pariz.sk. Mapu všetkých mojich letov nájdete na Flightradar24.

Articles: 2056

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *