new-orleans-french-q
 • new-orleans-french-q /

  Jedno z najvýznamnejších prístavných miest Spojených štátov amerických, zároveň najväčšie mesto v Louisiane a jedno z najdôležitejších miest na juhu USA vôbec.

  Mesto leží v juhovýchodnej časti Louisiany na juh od jazera Pontchartrain, cez ktoré sa dá do mesta dostať po najdlhšom moste sveta, Lake Pontchartrain Causeway (most má 39 kilometrov).
  Mesto získalo význam čiastočne vďaka tomu, že leží pri rieke Mississippi. Vzhľadom k súčasnej polohe mesta však rieka aj jazero predstavujú značné nebezpečenstvo záplav. Mesto sa preto chráni, ako najlepšie môže.

  Napríklad veľmi zložitým systémom vodných púmp, odvodňovacie kanály a hrádzami. New Orleans bol napriek tomu v roku 2005 postihnutý hurikánom Katrina, ktorý sprevádzali katastrofálne záplavy.
  Dnes je však hurikán Katrina len škaredá spomienka a New Orleans znovu láka turistov do svetoznámej francúzskej štvrti.


  New Orleans – mestské časti


  Francúzska štvrť (French Quarter):
  najstaršia, najslávnejšia a najnavštevovanejšia časť mesta s množstvom reštaurácií, klubov a neopakovateľnou atmosférou. Toto je New Orleans aké poznáme z filmov s atmosférou jazzu.
  Central Business District (Downtown): množstvo hotelov, múzeí, reštaurácií, či galérií sa sústredí práve tu.
  Fauborg Marigny: Bohémska štvrť, ktorá sa nachádza pod Francúzskou štvrťou vyhľadávaná najmä pre menšiu koncentráciu turistov a autentickosť.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 62 // 0,552s. //