• Santa Maria delle Grazie

  Slávny kostol rádu dominikánov v Miláne, súčasť svetového dedičstva UNESCO je miesto kde nájdete svetoznámu maľbu Leonarda da Vinciho Posledná večera.

  Obraz nájdete v severnej časti refektáru (jedáleň) sa nachádza nástenná maľba. Počas druhej svetovej vojny bol kostol silne poškodený, keď spojenecké vojská bombardovali okolie Milána.

  Väčšina z jedálne bola zničená, vrátane steny, kde je namaľovaná Posledná večera (tá bola pred vojnou chránená pieskovými vrecami).

  Máte už ubytovanie v Miláne?

  Leonardo da Vinci bol poverený namaľovať Ludovico il Moro, 1496 – 1498, v refektári dominikánskeho kláštora Santa Maria delle Grazie.
  Poslednú večeru namaľoval Leonardo da Vinci ako dômyselné rozšírenie perspektívy priestoru jedálne, v ktorom je umiestený 1 (1495-1497). Je to jedno z najslávnejších umeleckých diel na svete a ikona západnej civilizácie. Scéna zobrazuje moment, v ktorom Ježiš hovorí svojim učeníkom, že jeden z nichho zradí. Posledná večera je zahrnutá v zozname UNESCO.
  Na protiľahlej stene nájdete Ukrižovanie, ktoré pochádza z rovnakého obdobia od Giovanni Donato Montorfano.

  Tipy pri návšteve
  Určite si zabookujte svoje vstupenky online prostredníctvom stránok www.cenacolovinciano.org na stránke vivaticket.it inak nebudete môcť obraz vidieť. Dovnútra sa púšťajú len malé skupinky na 15 minút a nie je dovolené používať fotoaparát. Dovnútra kostola je vstup zdarma, ak chcete vidieť Poslednú večeru vstupné je 6.5€+1.5€ za booking.

  Najbližšou zastávkou metra je Conciliazione,

  Adresa:

  Santa Maria delle Grazie, Milan, Italy

  Otváracie hodiny:

  Utorok až nedeľa: 8:00 až 19:30, posledný vstup o 18:45

  Vstupné:

  Kostol: vstup zadarmo, Posledná večera: vstupenky si musíte kúpiť vopred - 6.50€ plus 1.50€ booking fee

14 apríla, 2014
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


© 2024 tripo.sk 61 // 0,395s. //