• Nakupovanie v Barcelone

  Nakupovanie patrí medzi najobľúbenejšie činnosti turistov v Barcelone. Príjemné počasie láka na príjemné prechádzky spojené s nákupmi. Hlavná ulica – bulvár La Rambla je posiata obchodmi všetkého druhu, nájdete tu obľúbené suveníry, či tradičné výrobky z Katalánska: čiernu keramiku, či barcelonskú čipku.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Barcelona odporúčame stránky booking.com.


  Módne obchody v Barcelone
  Centrum mesta zažilo v poslednej dobe príchod viacerých prestížnych módnych značiek. Ritual, Carrer Consell de Cent 255, je zameraný na najnovšiu módu, pričom Jean Pierre Bua, Avenida Diagonal 469, je konvenčnejší, sídlia v ňom také módne značky ako Gaultier a Miyake.

  Obchody sú vo všeobecnosti otvorené od 09:00 alebo 10:00, zatvorené počas obedňajšej prestávky medzi 13:30 – 16:00/17:00. Večer sa obchody zatvárajú o 20:00 alebo 20:30. Veľké obchodné domy sa nezatvárajú na obed. Všetky obchody sú otvorené v Sobotu dopoludnia, v Nedeľu sú zatvorené.

  Dane a poplatky
  IVA (daň z pridanej hodnoty) je v hodnote 16%, platí sa na väčšinu tovarov a za všetky služby v Španielsku. Turisti, pochádzajúci mimo EÚ, ktorí navštívili EÚ po dobu kratšiu ako 180 dní môžu požiadať o spätné vrátenie tejto dane (platí ak ste zakúpili tovar v hodnote vyššej ako 90 €).

18 júna, 2011
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 72 // 0,331s. //